TOP10ANTYWIRUSÓW

Najlepsze programy antywirusowe na komputery z systemem Windows w 2024 roku

Najlepszy antywirus zabezpieczający komputer PC lub laptop z systemem Windows i ochroni twoje dane osobowe – przetestowany i sprawdzony przez naszych ekspertów. Klikając nazwę produktu z poniższej listy, możesz łatwo uzyskać aktualne ceny, specyfikacje techniczne i dodatkowe informacje o każdym produkcie. Wszystkie programy antywirusowe na naszej liście zostały przetestowane i uznane za zgodne z systemem operacyjnym Windows.

Oświadczenie ogłoszeniodawcy

Nasza rekomendacja nr 1 Bezpieczeństwo pierwszej klasy i oferta specjalna
84%
TANIEJ
up1
TotalAV

Nagradzany program antywirusowy. Zaufało mu 10 milionów użytkowników na całym świecie.

 • Program antywirusowy nr 1 w 2024 roku
 • Wielopoziomowa ochrona przed wirusami i wyjątkowa szybkość wykrywania
 • Zawiera VPN, Firewall i wiele innych ulepszeń bezpieczeństwa
 • W 2024 TotalAV zajął 1 miejsce w testach branżowych AV-TEST
9.8
Najlepszy ogólnie
520,42 zł
Od 83,09 zł
Odwiedź stronę
Dostępny w języku polskim
58%
TANIEJ
2
Norton

Norton jest jedną z najbardziej znanych marek w konkurencyjnej branży antywirusowej - i nie bez powodu...

 • Chroni twój komputer PC, Mac lub urządzenie mobilne
 • Zdobył nagrody Best Protection Award od AV-TEST
 • Ma najlepsze funkcje kontroli rodzicielskiej
 • Obiecuje chronić przed wirusami (zwrot pieniędzy gwarantowany)
9.5
Świetny
309,99 zł
Od 129,99 zł
Odwiedź stronę
Dostępny w języku polskim
50%
TANIEJ
3down
Panda

Bezkonkurencyjna ochrona antywirusowa zawierająca również wiele dodatkowych narzędzi bezpieczeństwa, takich jak bezpłatna sieć VPN. Gorąco polecany pakiet bezpieczeństwa w niewiarygodnej cenie!

 • Bezpłatna sieć VPN zawarta w każdym pakiecie
 • Najwyższy poziom ochrony
 • Klarowny interfejs użytkownika
 • Nie wpływa na wydajność urządzenia
9.4
Bardzo dobry
214,99 zł
Od 107,49 zł
Odwiedź stronę
45%
TANIEJ
up4
Bitdefender

Rozwiązania zabezpieczeń Bitdefender stale zbierają najwyższe oceny z różnych centrów testowych i publikacji na całym świecie

 • Wybór redakcji PC MAG - 6 lat z rzędu!
 • 500 milionów zadowolonych użytkowników na całym świecie
 • Całkowite bezpieczeństwo dla systemów Windows, Android, macOS i iOS
 • Kontrola rodzicielska zapewnia rodzicom dodatkowe bezpieczeństwo online
9.1
Bardzo dobry
269,98 zł
Od 148,49 zł
Odwiedź stronę
Dostępny w języku polskim
60%
TANIEJ
5
Avast

Avast dobrze ochroni twój komputer, zawiera kilka ważnych narzędzi bezpieczeństwa, które ochronią twój system przed wirusami i hakerami.

 • Doskonałe wyniki w testach laboratoryjnych niezależnych firm
 • Bardzo dobra bezpłatna wersja oprogramowania
 • Maile bez spamu - utrzymują czystość skrzynki odbiorczej
 • Tryb gier jest koniecznością, jeśli grasz w wiele gier online
8.9
Bardzo dobry
257,50 zł
Od 103,00 zł
Odwiedź stronę
Dostępny w języku polskim
84%
TANIEJ
6
PC Protect

PC Protect oferuje silnik antywirusowy, ochronę w czasie rzeczywistym, firewall przeglądarki i więcej...

 • Otrzymał 4.6/5 Trustscore na Trustpilot (z 673 opinii)
 • Oferuje narzędzia do optymalizacji
 • Nie pochłania zasobów, nie spowalnia
 • Jeden z najdokładniejszych detektorów złośliwego oprogramowania
8.6
Dobry
520,42 zł
Od 83,09 zł
Odwiedź stronę
60%
TANIEJ
7
AVG

AVG Antivirus to nagrodzone rozwiązanie antymalware. Oferuje ochronę w drodze oraz mnóstwo dodatkowych funkcji, nie wpływając na wydajność Twojego komputera.

 • Zaufane przez 435 milionów użytkowników na całym świecie
 • Świetna ocena w serwisie Trustpilot: 4,3 na podstawie 14 322 recenzji
 • Oferuje ochronę przed ransomware i kamerami internetowymi
 • Ciesz się 60-dniowym darmowym okresem próbnym!
8.4
Dobry
259,00 zł
Od 104,00 zł
Odwiedź stronę

Czy do zabezpieczenia komputera z systemem Windows potrzebuję oprogramowania antywirusowego?


Pomyśl o tym w ten sposób: czy zostawiłbyś w nocy szeroko otwarte drzwi wejściowe? Byłoby to jak zapraszający gest dla intruzów i włamywaczy. W ten sam sposób pozostawienie bez ochrony komputera z systemem Windows przyciągnie wszelkiego rodzaju zagrożenia – między innymi wirusy, botnety, ataki DDoS, oprogramowania ransomware, infekcje malware, phishing, i wiele innych.


Czy do ochrony komputera wystarczy darmowy program antywirusowy?


Bycie najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie z pewnością sprawia, że Windows jest magnesem dla wirusów i złośliwych programów. Na szczęście każdy komputer z systemem Windows w wersji 8 i nowszych ma wbudowany darmowy program antywirusowy o nazwie Windows Defender. Ale pytanie brzmi, czy to wystarczy? Czy ten program jest w stanie odeprzeć poważne zagrożenia, takie jak oprogramowanie ransomware i spyware? Czy samo w sobie jest wystarczająco dobre, czy też należy połączyć go z innym bezpłatnym programem?

W rzeczywistości, aby zabezpieczyć swój komputer i dane osobowe, nie możesz polegać na darmowym oprogramowaniu antywirusowym. Nawet ulepszona, wstępnie zainstalowana w systemie Windows 10, wersja Microsoft Defender nie jest całkowicie niezawodna.

Badania wykazały również, że jeśli chodzi o ochronę przed oprogramowaniem ransomware i atakami typu zero-day, Defender pozostaje w tyle za innymi programami antywirusowymi. Nie udaje mu się również zablokować malware i zdarzały się przypadki, gdy skanowanie złośliwego oprogramowania odnosiło całkowite fiasko. Inną rzeczą jest brak wszystkich przydatnych dodatków, które obecnie dostarczane są z innymi rozwiązaniami antywirusowymi: manager haseł, kontrola rodzicielska, możliwość tworzenia kopii zapasowych i inne.

Podobnie jak każdy bezpłatny program antywirusowy, Defender zapewnia podstawową ochronę cyberbezpieczeństwa, ale nie ufalibyśmy, że zapewni 100% ochronę naszych urządzeń. W końcu nasze komputery są pełne poufnych informacji, takich jak hasła, dane karty kredytowej, dane konta bankowego i prywatne zdjęcia. Przyzwoity program Internet Security dla systemu Windows kosztuje teraz średnio mniej niż 150 zł rocznie, dlatego lepiej jest zakupić ochronę, niż ryzykować wszystko oszczędzając kilka złotych.


Czego należy szukać w przyzwoitym oprogramowaniu antywirusowym dla systemu Windows?


Wybór najlepszego rozwiązania antywirusowego, przy tak wielu dostępnych opcjach, może być przytłaczającym zadaniem. Biorąc pod uwagę, że zagrożona jest twoja tożsamość online, dane osobowe i informacje finansowe, zdecydowanie nie należy podchodzić do tego pochopnie. Ogólnie rzecz biorąc, niezależnie od twoich indywidualnych potrzeb, istnieje kilka czynników, które uważamy za ważne.

Przede wszystkim potrzebujesz czegoś, co zapewnia całodobową ochronę dzięki ciągłym aktualizacjom i automatycznemu skanowaniu. Gwarantuje to maksymalny współczynnik wykrywania, dzięki czemu obecność dowolnego złośliwego oprogramowania lub oprogramowania reklamowego, zostanie wykryta zanim będzie za późno.

Warto również zauważyć, że ataki typu phishing i ransomware są często wysyłane za pośrednictwem załączników i odsyłaczy do wiadomości email. Twój filtr spamowy jest w stanie zatrzymać większość wiadomości phishingowych poza skrzynką odbiorczą, ale nie wszystkie. Dlatego ważne jest, abyś miał oprogramowanie antywirusowe, które zapewnia dodatkową warstwę ochrony przed atakami phishingowymi.

Kolejną rzeczą, która powinna znaleźć się na twojej liście kontrolnej, jest kompatybilność. Istnieją programy antywirusowe, które najlepiej działają na komputerach Mac i inne, które są bardziej odpowiednie dla urządzeń z systemem Windows. Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows, upewnij się, że wybierasz odpowiednią wersję dla swojego konkretnego systemu operacyjnego.

Często zadawane pytania (FAQ)


Czy potrzebuję programu antywirusowego, jeśli mam już Windows Defender?

Tak. Windows Defender to standardowy plan ochrony antywirusowej dostarczany z systemem Windows 10 i chociaż z pewnością jest lepszy niż brak jakiejkolwiek ochrony, nie wystarczy, aby zapewnić optymalną ochronę. Ponieważ jest tak powszechny i działa tak samo na każdym komputerze, znacznie ułatwił cyberprzestępcom przewidywanie i omijanie, co może narazić cię na ataki.

Co jeszcze mogę otrzymać z płatnego programu antywirusowego, czego jeszcze nie mam w Windows Defender?

Chociaż wbudowany program zabezpieczający od Microsoft znacznie w ostatnich latach poprawił swoją wydajność, nadal nie oferuje takiego samego arsenału ochrony, jaki zapewniają najlepsi dostawcy zewnętrzni. Na przykład wiele pakietów antywirusowych oferuje obecnie przydatne dodatki, takie jak ochrona kopii zapasowych, manager haseł, kontrola rodzicielska, zabezpieczenia telefonu komórkowego i tabletu, a nawet wbudowana sieć VPN. Pod względem ochrony przed zagrożeniami, takimi jak wirusy, malware i spyware, Microsoft Defender jest w porządku, ale z pewnością nie jest najlepszy. Często wysokiej jakości pakiety antywirusowe zapewniają znacznie lepszą ochronę i lepiej chronią ciebie i twój komputer.

Czy muszę wyłączać Windows Defender, gdy uruchamiam inny program antywirusowy?

Niekoniecznie. Większość polecanych przez nas na tej stronie programów antywirusowych, jest zgodne z Microsoft Defender i nie powinny one powodować żadnych problemów. Microsoft Defender może działać jednocześnie z płatnym planem antywirusowym.

Oświadczenie

top10antywirusow.pl oferowana jest odwiedzającym jako bezpłatna usługa. Jeśli pobierzesz oprogramowanie polecane przez nas za pośrednictwem naszego łącza, możemy otrzymać prowizję od naszych partnerów. Dokładamy wszelkich starań, aby informacje te były jak najbardziej aktualne, ale nie możemy zagwarantować, że zawsze tak będzie.