TOP10ANTYWIRUSÓW
Norton

Norton opinie

9.5
Świetny
Nasz osąd: Program antywirusowy Norton jest pionierem w branży i 39-krotnym zwycięzcą nagrody Editors Choice firmy PCMag.com. Funkcje kontroli rodzicielskiej również nie mają sobie równych.
Pobierz Norton - Chroń swój komputer
Nie stań się ofiarą oszustw internetowych. Chroń teraz swoją prywatność przed złośliwym oprogramowaniem!
www.norton.com/oferta-specjalna

Tło firmy

Norton istnieje już od 1990 r., kiedy to Internet i komputery stały się powszechne, a bezpieczeństwo użytkowników stanowiło nową granicę w biznesie. Od chwili założenia poszerzyli zakres z bezpieczeństwa biznesowego na bezpieczeństwo wewnętrzne i, od chwili wejścia na rynek, pozostali dominującą siłą. Dziś skupiają się na pakietach bezpieczeństwa odpowiednich zarówno dla komputerów domowych, jak i urządzeń mobilnych.

Nagrody i wyróżnienia

Przez lata użytkowania Norton zdobył wiele nagród. PC Magazine przyznało Nortonowi nagrodę Editor's Choice Award w 2015 r., odzwierciedlając najwyższą jakość i użyteczność dla konsumentów. W teście AV Norton wygrał nagrodę za innowację, również w 2015 r. Randall Sutherland, autor dziesięciu najlepszych opinii, przyznał programowi Norton 9,2 punktów na 10, powołując się na jego szeroką ochronę i łatwość obsługi.

Funkcje bezpieczeństwa

Oprogramowanie zabezpieczające Norton jest wszechstronne.

Przede wszystkim Norton chroni komputer za pomocą Smart Firewall, który jest codziennie aktualizowany o nowe definicje wirusów w celu zapewnienia bezpieczeństwa zapory oraz coroczną aktualizację, która jest bardziej kompleksowa. Zapora ta działa stale i sprawdza wszystko, co wchodzi na twój komputer. Najlepiej pokazuje to zaawansowany system ostrzegania, przez małe okienko pojawiające się za każdym razem, gdy coś, czego Norton nie jest pewien, przygotowuje się do wejścia w komputer. W ten sposób daje to możliwość blokowania lub zezwalania na przychodzące pakiety danych.

Norton automatycznie skanuje również w poszukiwaniu zagrożeń z załączników email, a także linki do postów lub wiadomości na Facebooku. Głębokie skanowanie jest zawsze dostępne w centrum zabezpieczeń, co pozwala zainicjować całkowite skanowanie komputera. Skanowanie to może usunąć niepotrzebne pliki spowalniające komputer lub wirusy, które zostały już zintegrowane z urządzeniem przed instalacją Nortona.

Niektóre pakiety Norton oferują również bezpieczną sieć VPN. Funkcja maskuje twój prawdziwy adres IP, aby uniemożliwić złodziejom tożsamości lub wirusom śledzenie twojej aktywności i pozyskiwanie szczegółowych informacji na temat twojego życia. Norton zapewnia również funkcję Safecam zapobiegającą wirusom śledzącym cię podczas korzystania z kamery internetowej. To doskonała funkcja rzadko spotykana w innych pakietach antywirusowych.

"Istnieje kilka zaufanych firm, które dokonały przeglądu wydajności Nortona w niezależnych testach. Od Dennis Labs, Norton otrzymał ocenę AAA i 100-procentową ocenę dokładności, odzwierciedlającą identyfikację zagrożeń wirusowych. W AV-test, niemieckim niezależnym laboratorium testowym, Norton otrzymał wysokie oceny we wszystkich kategoriach:
6/6 dla ochrony, 5,5/6 dla wydajności i 6/6 dla użyteczności"

Dodatkowe funkcje

W zależności od pakietu oprogramowania, Norton zapewnia tworzenie kopii zapasowych danych w chmurze na wypadek awarii dysku twardego lub kradzieży urządzenia.

Ochrona hasłem jest dostępna we wszystkich pakietach Norton.

Norton zapewnia również monitorowanie Dark Web. Funkcja ta skanuje ciemną sieć zawierającą strony niedostępne publicznie, w celu wykrycia twoich danych osobowych i ostrzeżenia o możliwej kradzieży tożsamości.

LifeLock to ostatni pakiet funkcji Norton koncentrujący się na doskonałych możliwościach ochrony tożsamości. Pakiet ten zapewnia monitorowanie Dark Webu, monitorowanie kredytu, system ostrzegania o tożsamości, informowanie o możliwej kradzieży tożsamości oraz pakiety ochrony finansowej na wypadek utraty informacji. To sprawia, że Norton jest doskonałym wyborem dla osób, które wykonują wiele transakcji online.

Ochrona rodziny Norton jest uważana za najlepszą w branży przez prawie wszystkie strony z testami antywirusowymi i testerów. Dlatego jeśli ta funkcja jest dla ciebie ważna, zainstalowanie Norton jako pakietu antywirusowego powinno być proste.

Łatwość użytkowania i wydajność

Aplikacje Norton są kontrolowane za pośrednictwem centralnego koncentratora, do którego uzyskasz dostęp z poziomu pulpitu. Interfejs ten jest konsekwentnie oceniany jako bardzo łatwy w obsłudze i intuicyjny w projektowaniu.

Norton znany jest z tego, że działa dość mocno na niektórych komputerach ze względu na dużą liczbę funkcji i bardzo rozbudowaną zaporę Smart Firewall. Ta zapora ogniowa jest odpowiedzialna za skanowanie praktycznie wszystkiego, co próbuje wchodzić w interakcje z komputerem, tak więc kompromis dla całkowitej ochrony w tym przypadku jest nieco mniejszy.

Norton konsekwentnie wygrywał testy, w których głównym celem było usunięcie śmieci z komputera i wyeliminowanie wbudowanych wirusów. Za tę wyjątkową dokładność płaci się więcej w procesach twojego komputera.

Wsparcie klienta

Norton ma szczegółową sieć wsparcia klienta koncentrującą się na stałej dostępności bez względu na porę dnia, dzień lub tydzień. Uzyskasz pomoc online za pośrednictwem forów pomocy technicznej, czatu wsparcia klienta i linii telefonicznej 24/7. Agenci, z którymi możesz porozmawiać i otrzymać pomoc w rozwiązaniu problemów technicznych lub pytań dotyczących oprogramowania, są zawsze dostępni.

Podsumowanie

Istnieje powód, dla którego Norton jest jedną z najsilniejszych marek w branży antywirusowej. Niewielu dostawców oferuje tak szeroki zakres dobrze działających funkcji, doskonałe wsparcie i dokładną ochronę. To doskonały program antywirusowy idealny dla tych, którzy prowadzą intensywną działalność online, a także tych, którzy wymagają dodatkowych funkcji bezpieczeństwa dla rodziny.


Norton porównanie produktów

Norton Security Standard
Norton Security Deluxe
Norton Security Premium
Liczne urządzenia
Norton 360 Standard offers protection for 1 PC, 1 Mac or 1 smartphone or tablet
Norton 360 Deluxe offers protection for up to 5 PCs, Macs, smartphones or tablets
Norton 360 with LifeLock Select offers protection for up to 5 PCs, Macs, smartphones or tablets
Ochrona przed programami szpiegującymi, antywirusowymi, złośliwym oprogramowaniem i ransomware
Ochrona przed zagrożeniami online
Kopia zapasowa w chmurze
10GB cloud storage
50GB cloud storage
100GB cloud storage
Smart Firewall
Manager haseł
Obietnica ochrony przed wirusami
Kontrola rodzicielska
Bezpieczna sieć VPN
1 PC, 1 Mac or 1 smartphone or tablet
Up to 5 PC's, Mac's, smartphones or tablets
Up to 5 PC's, Mac's, smartphones or tablets
PC SafeCam
Monitorowanie Dark Web obsługiwane przez LifeLock
System LifeLock Identity Alert™
Specjaliści od odzyskiwania tożsamości z siedzibą w USA
Ochrona utraty portfela
Pakiet Million Dollar Protection™
Up to $1M
Monitorowanie kredytu
1 Bureau
Alerty SSN i kredytowe
Powiadomienia o naruszeniu danych
Pobierz Norton - Chroń swój komputer
Nie stań się ofiarą oszustw internetowych. Chroń teraz swoją prywatność przed złośliwym oprogramowaniem!
www.norton.com/oferta-specjalna
Napisz opinię o Norton
Podziel się przemyśleniami, aby pomóc innym
Captcha
Norton opinie użytkowników
  • „Dobra robota. Nie ma powodu, aby nie dać 5 gwiazdek.”
  • „Łatwy w użyciu... Ale całkowicie świetny.”
  • „Jest bardzo dobry. Mój komputer działa szybciej. Polecam. Szkoda, że wersja pro nie jest za darmo.”
  • „Bez tego programu nie zauważyłbym niczego. Dzięki twórcom!”
  • „Mam trójkę małych dzieci. Funkcje kontroli rodzicielskiej są naprawdę dobre. Polecam je każdemu, kto chce zapewnić swojej rodzinie bezpieczeństwo w Internecie. Znakomity program!”
Pobierz Norton - Chroń swój komputer
Nie stań się ofiarą oszustw internetowych. Chroń teraz swoją prywatność przed złośliwym oprogramowaniem!
www.norton.com/oferta-specjalna