TOP10ANTYWIRUSÓW

Najlepsze aplikacje antywirusowe na smartfona

Ilość złośliwych oprogramowań na smartfona rośnie. Chroń swoje urządzenie korzystając z wiodących dostępnych aplikacji antywirusowych.

Oświadczenie ogłoszeniodawcy

Nasza rekomendacja nr 1 Bezpieczeństwo pierwszej klasy i oferta specjalna
80%
TANIEJ
up1
TotalAV

Nagradzany program antywirusowy. Zaufało mu 10 milionów użytkowników na całym świecie.

 • Program antywirusowy nr 1 w 2024 roku
 • Wielopoziomowa ochrona przed wirusami i wyjątkowa szybkość wykrywania
 • Zawiera VPN, Firewall i wiele innych ulepszeń bezpieczeństwa
 • W 2024 TotalAV zajął 1 miejsce w testach branżowych AV-TEST
9.8
Najlepszy dla urządzeń mobilnych i tabletów
43,51 zł
Od 8,70 zł
Odwiedź stronę
Dostępny w języku polskim
47%
TANIEJ
2
Norton

Norton jest jedną z najbardziej znanych marek w konkurencyjnej branży antywirusowej - i nie bez powodu...

 • Chroni twój komputer PC, Mac lub urządzenie mobilne
 • Zdobył nagrody Best Protection Award od AV-TEST
 • Ma najlepsze funkcje kontroli rodzicielskiej
 • Obiecuje chronić przed wirusami (zwrot pieniędzy gwarantowany)
9.5
Świetny
94,99 zł
Od 49,99 zł
Odwiedź stronę
Dostępny w języku polskim
50%
TANIEJ
3down
Panda

Bezkonkurencyjna ochrona antywirusowa zawierająca również wiele dodatkowych narzędzi bezpieczeństwa, takich jak bezpłatna sieć VPN. Gorąco polecany pakiet bezpieczeństwa w niewiarygodnej cenie!

 • Bezpłatna sieć VPN zawarta w każdym pakiecie
 • Najwyższy poziom ochrony
 • Klarowny interfejs użytkownika
 • Nie wpływa na wydajność urządzenia
9.3
Bardzo dobry
214,99 zł
Od 107,49 zł
Odwiedź stronę
45%
TANIEJ
up4
Bitdefender

Rozwiązania zabezpieczeń Bitdefender stale zbierają najwyższe oceny z różnych centrów testowych i publikacji na całym świecie

 • Wybór redakcji PC MAG - 6 lat z rzędu!
 • 500 milionów zadowolonych użytkowników na całym świecie
 • Całkowite bezpieczeństwo dla systemów Windows, Android, macOS i iOS
 • Kontrola rodzicielska zapewnia rodzicom dodatkowe bezpieczeństwo online
9.1
Bardzo dobry
269,98 zł
Od 148,49 zł
Odwiedź stronę
Dostępny w języku polskim

Czy potrzebujesz oprogramowania antywirusowego na swoje urządzenie mobilne? Oto kilka przerażających faktów…


Tylko we wrześniu 2019 r. badacze odkryli w Play Store 172 zainfekowane aplikacje. A jaka jest najgorsza część? Do czasu wykrycia przez ekspertów ds. bezpieczeństwa aplikacje te zostały pobrane i zainstalowane ponad 335 milionów.

Aplikacje udawały legalne usługi, w tym gry, programy narzędziowe, oprogramowania fotograficzne i galerie zdjęć.

Android. Stwierdzono, że rodzina Joker jest wbudowana między innymi w narzędzia Android, wtyczki aparatu i edytory obrazów. Joker zawiera niektóre typowe dla trojana funkcje, w tym instalację backdoor w celu utrzymania trwałości, kradzieży poufnych danych telefonu i użytkownika oraz szczególną skłonność do kradzieży informacji finansowych.

Uważa się, że wpłynęło to na 800 000 użytkowników Androida, a dane, w tym nazwiska, informacje o telefonie i lokalizacje, mogły zostać wykradzione.

Chociaż jest mniej prawdopodobne, że twój Apple iPhone lub iPad zostanie zainfekowany złośliwym oprogramowaniem w porównaniu z urządzeniem z systemem Windows lub Android, nie oznacza to, że jest on całkowicie odporny.

Niezależnie od tego, czy są to złośliwe strony internetowe, irytujące reklamy, moduły śledzące lub po prostu ktoś ukradnie twoje urządzenie, gdy nie patrzysz, jeśli posiadasz iPhone'a, masz wiele powodów do obaw.

Jako użytkownik smartfona przechowujesz wiele z życia osobistego na urządzeniu mobilnym, w tym dane logowania do banku, prywatne zdjęcia, pocztę email, media społecznościowe i wiele innych. Teraz wyobraź sobie, że wszystkie te dane zostają skradzione, utracone lub zmieniane bez twojej zgody. Zgodzisz się z nami, że urządzenia mobilne są w rzeczywistości bardziej narażone na naruszenia bezpieczeństwa i prywatności niż komputery stacjonarne lub laptopy.

Wirusy i inne złośliwe oprogramowania tak naprawdę nie dbają o to, jakie masz urządzenie. Chociaż iPhone'y są zdecydowanie bezpieczniejsze niż urządzenia z Androidem, złośliwe oprogramowanie może przeniknąć do twojego iPhone'a, ponieważ te złośliwe programy często potrafią przeskakiwać z urządzenia na urządzenie, na przykład za pośrednictwem poczty email, lokalnego połączenia Wi-Fi w hotelu lub na lotnisku, SMS-ów i innych usług komunikacji.

Myślisz, że to rzadkie zjawisko? Według najnowszych statystyk atak hakerów odbywa się co 39 sekund, co roku dotyka jednego na trzech Amerykanów. Właśnie tak zaprojektowano aplikację antywirusową, aby nie dopuściła do tego, by zdarzyło się na twoim smartfonie.

Jeśli nie chcesz stać się ofiarą cyberprzestępczości, absolutnie niezbędna jest instalacja najlepszych aplikacji zabezpieczających na twoich urządzeniach.


Jak testujemy najlepsze aplikacje zabezpieczające smartfony


Wielu znanych producentów programów antywirusowych i zabezpieczających oferuje produkty specjalnie dostosowane do urządzeń działających na mobilnych systemach operacyjnych, takich jak Android i iOS.

W naszym rankingu i badaniach przyjrzeliśmy się w szczególności:

1. Jak dobrze aplikacja antywirusowa chroni te urządzenia przed wirusami, oprogramowaniem ransomware, trojanami i malware
2. Jak bardzo wpływa na pamięć roboczą i szybkość przetwarzania
3. Jakie funkcje bezpieczeństwa inne niż ochrona antywirusowa są oferowane
4. Recenzje prowadzone przez wiodące niezależne laboratoria testowe, raporty konsumenckie i opinie klientów


Niezbędne funkcje wiodących aplikacji antywirusowych na urządzenie mobilne:


Najlepsze aplikacje antywirusowe nie tylko chronią twoje urządzenie przed złośliwym oprogramowaniem, wirusami lub trojanami. Zalecane powyżej aplikacje bezpieczeństwa mogą również wykonywać następujące czynności:

+ Codzienne skanowanie w poszukiwaniu nowych wirusów i najnowszych zagrożeń w czasie rzeczywistym, abyś miał pewność, że twoje urządzenie jest chronione przez całą dobę.
+ Konsekwentne czyszczenie telefonu, co pozwala na zwiększenie miejsca w pamięci.
+ Usuwanie nieużywanych i zbędnych aplikacji, aby przedłużyć żywotność baterii urządzenia.
+ Automatyczne tworzenie kopii plików osobistych z urządzenia, aby w razie utraty telefonu ważne dane były zawsze bezpiecznie chronione w chmurze.
+ Umożliwienie anonimowego surfowania za pośrednictwem wbudowanej sieci VPN w celu zwiększenia prywatności.
+ Zabezpieczenie wszystkich sieci Wi-Fi, aby zapewnić, że nie zostaniesz zhakowany na lotnisku, w hotelu lub w innych sieciach publicznych.
+ Zaawansowany moduł Znajdź mój telefon, który lokalizuje urządzenie w przypadku jego zagubienia lub kradzieży.
+ I wiele więcej...

Wszystko to zwiększa twoje bezpieczeństwo bez spowalniania telefonu lub negatywnego wpływania na twoje korzystanie z urządzenia.

Nasza lista najlepszych aplikacji antywirusowych zapewni ci dodatkową ochronę, której potrzebujesz, aby w pełni wykorzystać urządzenie, bez obawy o włamanie, oprogramowanie ransomware lub inne złośliwe programy!

Często zadawane pytania (FAQ)


Czy urządzenia mobilne wymagają aplikacji antywirusowej?

Tak, nasze smartfony to zasadniczo komputery przenośne. Oznacza to, że twoje urządzenie mobilne jest tak samo podatne na wirusy, jak komputery stacjonarne i laptopy. Cyberprzestępcy mogą złamać zabezpieczenia twojego telefonu na wiele sposobów. Niektóre zdarzenia, które mogą stanowić zagrożenie, obejmują pobieranie niewiarygodnych aplikacji, utratę telefonu, publiczną sieć WIFI, ataki typu man-in-the-middle i nie tylko.

Czy urządzenie z Androidem może zostać zainfekowane wirusami?

Niestety tak. Kod Androida jest oprogramowaniem typu open source, co czyni go szczególnie podatnym na złośliwe programy i inne złośliwe zagrożenia. Android również dominuje na rynku systemów operacyjnych z 72% udziałem w rynku, co czyni go atrakcyjnym celem dla hakerów. Twój telefon może złapać wirusa za pośrednictwem fałszywych wiadomości tekstowych lub wiadomości email, fałszywych aplikacji, publicznej sieci WIFI lub złośliwych reklam.

Czy iPhone może zostać zainfekowany złośliwym programem?

Chociaż iPhone nie są tak podatne jak urządzenia z Androidem, mogą również zostać zainfekowane złośliwymi programami i wirusami. Staje się to coraz bardziej powszechne, zwłaszcza za pośrednictwem zainfekowanych wiadomości email lub pobierania aplikacji spoza App Store.

Skąd będę wiedział, że mój telefon został zainfekowany wirusem lub malware?

Istnieją pewne oznaki, na które powinieneś zwrócić uwagę. Jeśli twoje urządzenie wyczerpuje się szybciej niż mógłbyś oczekiwać, zauważasz aplikacje, których nie pobierałeś, jesteś bombardowany przez wyskakujące reklamy, aplikacje nagle ulegają awariom lub jeśli zużycie danych jest niezwykle wysokie, zdecydowanie powinieneś uruchomić program antywirusowy skanujący telefon.

Skąd mam wiedzieć, czy program antywirusowy jest zgodny z moim telefonem?

Wszystkie najlepsze aplikacje antywirusowe, które polecamy na tej stronie, są zgodne z głównymi markami smartfonów, w tym między innymi: Samsung Galaxy, Apple iPhone, Google Pixel, Motorola, Huawei, Xiaomi, OnePlus i LG.

Oświadczenie

top10antywirusow.pl oferowana jest odwiedzającym jako bezpłatna usługa. Jeśli pobierzesz oprogramowanie polecane przez nas za pośrednictwem naszego łącza, możemy otrzymać prowizję od naszych partnerów. Dokładamy wszelkich starań, aby informacje te były jak najbardziej aktualne, ale nie możemy zagwarantować, że zawsze tak będzie.