TOP10ANTYWIRUSÓW

Najlepsze oprogramowanie antywirusowe dla komputerów Mac

Jeśli masz komputer Mac i chcesz wiedzieć, które oprogramowanie antywirusowe oferuje najlepszą ochronę, to dobrze trafiłeś. Na tej stronie przedstawiamy najlepsze oprogramowania dla komputerów Mac dostępne w 2023 r. Każdy produkt z tej listy został wybrany, ponieważ został specjalnie zaprojektowany do ochrony systemów Mac i uzyskał wysoką ocenę w zakresie identyfikowania i usuwania wirusów i złośliwego oprogramowania.

Oświadczenie ogłoszeniodawcy

Nasza rekomendacja nr 1
80%
TANIEJ
up1
TotalAV

Nagradzany program antywirusowy. Zaufało mu 10 milionom użytkowników na całym świecie.

 • Program antywirusowy nr 1 w 2023 roku
 • Wielopoziomowa ochrona przed wirusami i wyjątkowa szybkość wykrywania
 • Zawiera VPN, Firewall i wiele innych ulepszeń bezpieczeństwa
 • W 2023 TotalAV zajął 1 miejsce w testach branżowych AV-TEST
Oferta specjalna TotalAV Pro 2023: Zaoszczędź 80% już dziś!
9.8
Najlepszy dla Mac
390,00 zł
Od 75,00 zł
Odwiedź stronę
Dostępny w języku polskim
65%
TANIEJ
2
Intego

Wyposażony w funkcje i niezawodność stworzone specjalnie dla systemu operacyjnego Mac

 • Wyłączne zabezpieczenie produktów Apple od 1997 roku
 • Teraz 50% zniżki na specjalną ofertę za pośrednictwem naszego linku!
 • Kontrola rodzicielska na komputerach Mac dla bezpieczeństwa dzieci w Internecie
 • Oczyszcza i przyspiesza komputer Mac
9.5
Świetny
382,00 zł
Od 135,00 zł
Odwiedź stronę
54%
TANIEJ
3down
Norton

Norton jest jedną z najbardziej znanych marek w konkurencyjnej branży antywirusowej - i nie bez powodu...

 • Chroni twój komputer PC, Mac lub urządzenie mobilne
 • Zdobył nagrody Best Protection Award od AV-TEST
 • Ma najlepsze funkcje kontroli rodzicielskiej
 • Obiecuje chronić przed wirusami (zwrot pieniędzy gwarantowany)
9.4
Bardzo dobry
304,33 zł
Od 139,99 zł
Odwiedź stronę
Dostępny w języku polskim
55%
TANIEJ
up4
Bitdefender

Rozwiązania zabezpieczeń Bitdefender stale zbierają najwyższe oceny z różnych centrów testowych i publikacji na całym świecie

 • Wybór redakcji PC MAG - 6 lat z rzędu!
 • 500 milionów zadowolonych użytkowników na całym świecie
 • Całkowite bezpieczeństwo dla systemów Windows, Android, macOS i iOS
 • Kontrola rodzicielska zapewnia rodzicom dodatkowe bezpieczeństwo online
9.2
Bardzo dobry
170,00 zł
Od 76,50 zł
Odwiedź stronę
Dostępny w języku polskim
50%
TANIEJ
5
Panda

Bezkonkurencyjna ochrona antywirusowa zawierająca również wiele dodatkowych narzędzi bezpieczeństwa, takich jak bezpłatna sieć VPN. Gorąco polecany pakiet bezpieczeństwa w niewiarygodnej cenie!

 • Bezpłatna sieć VPN zawarta w każdym pakiecie
 • Najwyższy poziom ochrony
 • Klarowny interfejs użytkownika
 • Nie wpływa na wydajność urządzenia
9.1
Bardzo dobry
166,98 zł
Od 83,49 zł
Odwiedź stronę
20%
TANIEJ
6
Avira

Antywirus Avira to niemiecka firma z ponad 30-letnim doświadczeniem, więc jakość jest gwarantowana

 • Lekkie aktualizacje nie wpływają na szybkość systemu
 • Bez wysiłku wykrywa wszystkie znane zagrożenia ransomware
 • Zdolny do naprawy uszkodzonych plików
 • Najwyższej jakości ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, adware i szpiegującym
8.8
Dobry
150,00 zł
Od 120,00 zł
Odwiedź stronę
7
Avast

Avast dobrze ochroni twój komputer, zawiera kilka ważnych narzędzi bezpieczeństwa, które ochronią twój system przed wirusami i hakerami.

 • Doskonałe wyniki w testach laboratoryjnych niezależnych firm
 • Bardzo dobra bezpłatna wersja oprogramowania
 • Maile bez spamu - utrzymują czystość skrzynki odbiorczej
 • Tryb gier jest koniecznością, jeśli grasz w wiele gier online
Oferta niedostępna
8down
McAfee

McAfee zdobył w ubiegłym roku ponad 50 nagród za ochronę antywirusową

 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • AV-TEST oceniło McAfee 6/6 za wydajność
 • Chroni 325 milionów urządzeń na całym świecie
 • Bardzo przyjazna dla użytkownika aplikacja, instalacja i kontrola
Oferta niedostępna

Czy komputery Mac naprawdę potrzebują oprogramowania antywirusowego?

Pomijając fakt, że komputery Mac mogą być atakowane rzadziej niż inne platformy, takie jak Windows, nie są one niepokonane.

Prawdą jest, że komputery Mac są ogólnie bezpieczniejsze niż ich bracia z Windows z dwóch powodów: technicznie rzecz ujmując, komputery Mac są trudniejsze do wykorzystania niż komputery z systemem Windows. Apple jest bardzo świadomy bezpieczeństwa, a jego systemy operacyjne są trudniejsze do infiltracji niż systemy Windows.

Drugim powodem jest fakt, że komputerów z systemem Mac jest mniej niż komputerów z systemem Windows. Jeśli chodzi o komputery Mac, cyberprzestępcy mają mniej celów do wykorzystania i trudniej je zhakować. Jeszcze kilka lat temu użytkownicy komputerów Mac byli zbyt małymi rybkami, by na nie polować.

Jednak komputery Mac zyskują na popularności. Jeśli zatem posiadasz komputer Mac, nie pozwól, aby powyższe dało ci nadmierną pewność siebie. W krótkim czasie zagrożenie zarażenia złośliwym oprogramowaniem wzrosło dla użytkowników komputerów Mac. Wykryte zagrożenia wzrosły o ponad 60% od czwartego kwartału 2018 roku do pierwszego kwartału 2019 roku. Również w tym samym okresie stało się ono o ponad 200% bardziej powszechne.

Cyberprzestępcy stają się mądrzejsi i coraz bardziej chciwi. Na całym świecie oszacowano, że cyberprzestępczość przyciąga więcej pieniędzy niż globalny handel narkotykami!

Ryzyko rośnie, dlatego potrzebujesz ochrony. Dlatego właśnie cyberbezpieczeństwo jest ważniejsze teraz niż kiedykolwiek wcześniej, a dobry program antywirusowy jest najlepszym miejscem aby rozpocząć, jeśli chcesz zachować bezpieczeństwo w Internecie.

Jak oprogramowanie antywirusowe pomaga zachować ochronę online


Niesamowite jest, jak większość osób nie zastanawia się dwa razy o zapięciu pasa bezpieczeństwa lub kasku ochronnego podczas jazdy na rowerze, ale wydaje im się, że mogą spędzić godziny na surfowaniu po Internecie, odwiedzając wszelkiego rodzaju strony internetowe bez odpowiedniego oprogramowania antywirusowego, który ich ochroni.

Kompleksowy pakiet antywirusowy chroni komputer Mac przed złośliwym oprogramowaniem, przyspiesza działanie urządzenia i chroni przed potencjalnym oprogramowaniem ransomware, phishingiem lub innym atakiem na prywatne pliki i zdjęcia.

Najlepsze programy antywirusowe dla komputerów Mac, które zalecamy powyżej, będą działały w tle, bez spowalniania systemu. Przez większość czasu nie będziesz nawet wiedział, że zapewnia on ochronę, jednocześnie chroniąc komputer przed wszystkimi wirusami, trojanami, robakami i innymi formami złośliwego oprogramowania.

Oprócz ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, przyzwoity pakiet zabezpieczeń zapewnia również wiele funkcji ochrony prywatności i zabezpieczeń, takich jak dwustronne firewalle, ochrona mediów społecznościowych i, jeśli masz dzieci, wiele sposobów kontroli rodzicielskiej.

Czy powinienem zainstalować bezpłatny program antywirusowy dla komputerów Mac?Chociaż dostępnych jest mniej skromniejszych bezpłatnych narzędzi antywirusowych dla komputerów Mac niż dla systemu Windows, zawsze lepiej jest zainstalować darmowy program antywirusowy niż nie instalować żadnego.

Mówiąc to chcemy powiedzieć, że istnieją pewne oczywiste dodatkowe korzyści z zainstalowania płatnego pakietu zabezpieczeń premium. Bezpłatny program antywirusowy nie oferuje firewall, sieci VPN do ochrony bezpieczeństwa, ciągłych aktualizacji zabezpieczeń w czasie rzeczywistym, kontroli rodzicielskiej, automatycznego tworzenia kopii zapasowych danych oraz ochrony poczty email i zabezpieczeń przed oprogramowaniem ransomware.

Jak wszystko w życiu, dostajesz to, za co płacisz, a jeśli chcesz surfować po Internecie bez obaw o zachowanie prywatności, zalecamy wydać kilka złotych na najskuteczniejsze zabezpieczenie dla komputera Mac.

Płatne wersje oferują zwykle roczne subskrypcje, które kosztują mniej niż 200 zł. Jeśli nadal nie jesteś pewien, obecnie mamy
a ofertę specjalną na Intego - nasz ulubiony program antywirusowy dla komputerów Mac. Możesz kupić pełen pakiet ochronny za jedyne 19,99$, obniżono z 49,99$! To 60% zniżki, którą możesz otrzymać teraz za pośrednictwem naszego linku.

Nie zostawiłbyś drzwi otwartych w domu w nocy. Aby zapewnić ci bezpieczeństwo, twój Mac i iPhone również potrzebują najlepszych blokad. Ostatecznie o wiele łatwiej jest zapobiec atakowi, niż sprzątać szkody, gdy już zostaniesz namierzony.

Często zadawane pytania (FAQ)


Czy komputery Mac mogą zostać zainfekowane wirusami?

Wbrew powszechnemu przekonaniu komputery Mac mogą zostać zainfekowane wirusami, a także innego rodzaju malware. Nie tylko to, twój Mac® też może zostać zhakowany! Jedynym powodem rzadszych przypadków hakowania wśród użytkowników komputerów Mac® jest fakt, że jest on używany znacznie rzadziej. Dla hakerów bardziej opłacalne jest atakowanie użytkowników systemu Windows, którzy stanowią prawie 90% rynku, w porównaniu do 10% komputerów Mac.

Czy Mac® nie ma już wbudowanego programu antywirusowego?

Tak, ale tak jak w przypadku Windows Defender, jest on w najlepszym przypadku podstawowy. XProtect jest w stanie 'wykryć' tylko kilka plików, które Apple zidentyfikowało jako złośliwe. Jeśli zagrożenie wykracza poza listę konkretnie wymienioną przez Apple, na przykład atak typu phishing/ransomware, komputer Mac® nie będzie w stanie cię ochronić.

Ale prosty reset może pozbyć się wirusów, prawda?

Przede wszystkim nie mówimy tutaj o prostym ponownym uruchomieniu. Musisz przywrócić ustawienia fabryczne, co oznacza, że cały dysk twardy zostanie wymazany, w tym wszystkie twoje pliki. A nawet wtedy nie ma gwarancji, że takie działanie może usunąć wszelkie ślady wirusów i malware. Lepiej zapobiegać niż leczyć? Tak, stosuje się tutaj stare powiedzenie ‘lepiej zapobiegać niż leczyć’, dlatego lepiej zabezpieczyć komputer Mac® przyzwoitym programem antywirusowym.

Oświadczenie


top10antywirusow.pl oferowana jest odwiedzającym jako bezpłatna usługa. Jeśli pobierzesz oprogramowanie polecane przez nas za pośrednictwem naszego łącza, możemy otrzymać prowizję od naszych partnerów. Dokładamy wszelkich starań, aby informacje te były jak najbardziej aktualne, ale nie możemy zagwarantować, że zawsze tak będzie.