TOP10ANTYWIRUSÓW
Oświadczenie ogłoszeniodawcy
Avast

Avast opinie

8.9
Bardzo dobry
Nasz osąd: Spośród czterech testów, przeprowadzonych przez AV-Comparatives, Avast uzyskał trzy oceny Advanced+ i jeden Advanced. To wystarczająco dobra ocena. Avast jest w pierwszej dziesiątce.
Pobierz Avast - Chroń swój komputer
Nie stań się ofiarą oszustw internetowych. Chroń teraz swoją prywatność przed złośliwym oprogramowaniem!
www.avast.com/oferta-specjalna

Tło firmy

Avast założono w 1988 roku w Pradze w Czechach jako spółke publiczną. Założycielami są Eduard Kucera i Pavel Baudiš. Jednostkami zależnymi firmy są technologie AVG i HideMyAss! Firma zatrudnia obecnie około 1700 pracowników.

Nagrody i wyróżnienia

Jeśli chodzi o oprogramowanie zabezpieczające Windows, Avast nadal otrzymuje nagrody i uznanie. Nagrody te obejmują nagrodę PCMag Editor's Choice za najlepszy darmowy program antywirusowy oraz nagrodę Advanced+ od AV-Comparatives w kategorii testów ochrony w świecie rzeczywistym. Avast zyskał także uznanie CNET za pozostawanie numerem jeden w ilości pobrań.

Funkcje bezpieczeństwa

Jak wspomniano powyżej, Avast zapewnia bogaty w funkcje program antywirusowy. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz ochrony komputera PC, Maca, systemu Android, produktu Apple, czy urządzeń Internetu przedmiotów, Avast ma dla ciebie pakiet zabezpieczeń. Bezpłatny pakiet jest bardzo prosty, zapewnia doskonałą ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, ochronę przed słabymi punktami w sieci Wi-Fi oraz przechowalnię haseł do zabezpieczania haseł.

Nie ma wątpliwości, że oprogramowanie robi wrażenie, biorąc pod uwagę wyniki wielu testów stron trzecich. Avast konsekwentnie zajmuje czołowe miejsca, pokonując konkurentów. Na przykład testy przeprowadzone przez AV-Test Institute dają wyniki w 4 oddzielnych kategoriach, z najwyższym możliwym wynikiem ogółem 18. Avast zdobył 17,5. Tak wysokie lub nawet wyższe wyniki są normą dla programu antywirusowego Avast.

Jeśli chodzi o ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i phishingiem, możesz mieć pewność, że Avast chroni twoje zaplecze. Ponieważ strony phishingowe są bardzo liczne i niezwykle łatwe do utworzenia i uruchomienia, konieczne jest, aby wszystkie urządzenia miały dziś jakąś ochronę dla nieostrożnych. Ponownie, jeśli chodzi o ochronę przed atakami typu phishing, Avast zdobywa najwyższe wyniki. W jednym z ostatnich przeprowadzonych niezależnych testów Avast uzyskał wybitne 98% w blokowaniu, w szeregu prób testowych.

Dodatkowe funkcje

W przeciwieństwie do niektórych konkurentów, Avast nie oferuje Kontroli rodzicielskiej. Ponieważ jednak nie wszyscy są rodzicami, nie będzie to aspekt powodujący jego odrzucenie. Jeśli korzystasz z kamery internetowej lub jeśli przechowujesz na urządzeniu poufne dokumenty, których już nie potrzebujesz, możesz być zainteresowany niektórymi funkcjami oferowanymi w wyższych pakietach. Należą do nich nowa funkcja zatrzymująca szpiegowanie kamery internetowej oraz funkcja, która na stałe zniszczy poufne pliki lub dokumenty, które masz w systemie, ale nie będą już używane. Pakiet najwyższego poziomu, Ultimate, obejmuje również VPN i w pełni funkcjonalny menedżer haseł. Ten menedżer haseł wykracza poza menedżera haseł oferowanego w innych pakietach.

Łatwość użytkowania i wydajność

Instalacja jest szybka i łatwa, a użytkownicy otrzymują informację z góry, w jaki sposób Avast obsługuje dane nieosobowe i daje możliwość wykluczenia się z udostępniania tych danych, jeśli chcesz. Główne okno lub pulpit są dobrze rozmieszczone i łatwe w nawigacji.

Pod względem wydajności i wpływu oprogramowania na twój system podczas pracy, Avast w większości osiąga doskonałe wyniki w testach przeprowadzonych przez AV-Comparatives. Zgodnie z tymi testami, w większości przypadków, nie ma znaczącego wpływu na system. Istnieją jednak niewielkie problemy z wydajnością, jeśli chodzi o instalowanie lub odinstalowywanie aplikacji, a także pewne opóźnienie w wydajności, gdy program antywirusowy jest instalowany po raz pierwszy i po raz pierwszy uruchamiany. Ponownie, z wyjątkiem tych dwóch rzeczy, Avast nie ma wpływu na wydajność twojego systemu.

Wsparcie klienta

Avast oferuje ogromne repozytorium artykułów z bazy wiedzy i FAQ. Ma też forum, wsparcie telefoniczne wyglądające na płatne, możliwość przesłania zapytanie za pośrednictwem email. Musisz jednak przeskoczyć przez obręcze i wypełnić cały formularz, aby uzyskać pomoc. Moim zdaniem to niezbyt przyjazna użytkownikowi opcja.

Podsumowanie

Pomimo kilku wspomnianych powyżej wad, Avast oferuje solidny program. Możesz mieć pewność, że jesteś chroniony przed złośliwymi programami, phishingiem – zakładając, że korzystasz z wersji płatnej – i innymi. Nadal przewyższają wielu innych dostawców i udaje im się to za rozsądną cenę.

Ostatecznie mówię: jest wart twojej uwagi!


Avast porównanie produktów

Free Antivirus
Premium Security, Single-Device
Premium Security, Multi-Device
Ultimate
Blokuje wirusy i inne złośliwe oprogramowanie
Skanuje w poszukiwaniu słabych punktów bezpieczeństwa Wi-Fi
Zabezpiecza hasła
Eliminuje fałszywe strony dla bezpieczniejszych zakupów
Bezpiecznie uruchamia podejrzane aplikacje
Blokuje hakerów za pomocą zaawansowanego firewalla
Blokuje irytujące wiadomości spamowe i phishingowe*
Daje dodatkową warstwę bezpieczeństwa ransomware
Blokuje szpiegowanie kamery internetowej
Trwale niszczy poufne pliki
Automatycznie aktualizuj aplikacje
Instalowany na wszystkich urządzeniach: zaawansowana Chroni do 10 urządzeń (PC, Mac, Android i iOS)
Obejmuje Avast Cleanup Premium
Obejmuje Avast SecureLine VPN
Obejmuje Avast Passwords Premium
Pobierz Avast - Chroń swój komputer
Nie stań się ofiarą oszustw internetowych. Chroń teraz swoją prywatność przed złośliwym oprogramowaniem!
www.avast.com/oferta-specjalna
Napisz opinię o Avast
Podziel się przemyśleniami, aby pomóc innym
Captcha
Avast opinie użytkowników
  • „Używam Avast od bardzo dawna i jestem z niego bardzo zadowolony w każdej sytuacji.”
  • „Szybki, idealny, nieskomplikowany, 5 gwiazdek +. Łatwa obsługa, idealne użycie i wydajność.”
  • „Dobry produkt do ochrony laptopa itp. Uruchomienie systemu jest spowolnione na kilka minut, ale działa bezproblemowo.”
Pobierz Avast - Chroń swój komputer
Nie stań się ofiarą oszustw internetowych. Chroń teraz swoją prywatność przed złośliwym oprogramowaniem!
www.avast.com/oferta-specjalna