TOP10ANTYWIRUSÓW

Myślisz, że twój Mac jest zabezpieczony przed złośliwym oprogramowaniem? Pomyśl jeszcze raz...

Mimo swojej reputacji oprogramowania bezpieczniejszego niż w komputerach z systemem Windows, komputery Apple Mac nie są odporne na wirusy i złośliwe oprogramowania.

Ze wzrostem sprzedaży produktów Apple, docelowe audytorium staje się coraz bardziej atrakcyjne dla hakerów. Z tego powodu bardziej prawdopodobne jest, że wirusy będą projektowane specjalnie do atakowania komputerów Mac, dlatego warto pomyśleć o oprogramowaniu zabezpieczającym Mac.
Rzeczywiście obserwujemy ostatnio wzrost złośliwego oprogramowania dla komputerów Mac, zwykle w postaci irytujących wyskakujących reklam i oprogramowania, które wprowadza niepożądane zmiany w ustawieniach lub powoduje nieprawidłowe działanie innych programów.

A to są naprawdę najmniejsze z twoich zmartwień, jeśli chodzi o to, jak wielką krzywdę hakerzy mogą ci wyrządzić. Nawet Mark Zuckerberg i dyrektor FBI James Comey zakrywają swoje kamery internetowe i mikrofony taśmą, aby zminimalizowac szanse hakerów.

Instalowanie backdoorów na zaatakowanych komputerach jest powszechnym sposobem na zajęcie czasu przez niektórych hakerów. Według raportu portalu internetpwegpo Ars Technica, strony takie jak Hack Forums zawierają wątki pełne osób porównujących i wymieniających się zdjęciami, na których widnieją komputery Mac do których się włamano i przejęto kontrolę.

Sposoby, jakie obecnie narażają nas na szwank, polegają na oszukiwaniu przez klikanie linków w wiadomościach email, które następnie pobierają złośliwe oprogramowanie, lub w fałszywe wersje stron internetowych, które proszą o zalogowanie się, a tym samym kradzież danych konta.

iPhone'y, iPady, a nawet urządzenia połączone z technologią IoT to atrakcyjne cele dla cyberataków. Każde urządzenie podłączone do Internetu jest podatne na złośliwe oprogramowanie, które może infekować system, usuwać i modyfikować pliki, wykradać dane osobowe lub korzystać z zasobów komputera Mac.

Możesz zabezpieczyć swój komputer Mac. Możesz również zabezpieczyć swój iPhone. Możesz nawet zabezpieczać każde urządzenie IoT, które pracuje pod twoim dachem. Nie oznacza to jednak, że wszyscy w twojej rodzinie są bezpieczni, lub że wszyscy inni w twojej rodzinie będą ostrożni. To, że wahasz się przed naciśnięciem tego dużego przycisku pobierania, nie oznacza, że twój małżonek postąpi podobnie, a tylko dlatego, że ty poruszasz się w darknecie bez szwanku, nie oznacza, że twoje dzieci powinny.

Podobnie, jak podczas prowadzenia samochodu, liczy się nie tylko twoje bezpieczeństwo - wszyscy podróżujący z tobą powinni być bezpieczni.

Apple, w każdej nowej wersji systemu operacyjnego macOS, podnosi bezpieczeństwo. Ale komputery Mac nie zawierają oprogramowania antywirusowego ani antyspyware, chociaż mają wbudowany firewall, który blokuje ataki złośliwych użytkowników w Internecie.

Najważniejsze jest, że komputery Mac są bezpieczniejsze niż komputery PC, ale niezależnie od tego powinieneś zainstalować przyzwoite oprogramowanie antywirusowe.

Oszczędzając 80–150 zł rocznie na jednym z najlepszych programów antywirusowych może cię drogo kosztować, jeśli zostaniesz zainfekowany złośliwym oprogramowaniem, które narazi twoją prywatność i cenne dane.

Bez odpowiedniego programu antywirusowego twój Mac może być jak otwarta księga dla każdego hakera pod słońcem (lub wyłaniającego się z ciemności).
Przeskocz bezpośrednio do:
najlepsze programy antywirusowe
    Separator
    najlepsze programy antywirusowe 2024